Radyo Amatörleri Doğa Kampı
22-23-24 Temmuz 2022 | Gölyaka Kültür Parkı | GÖLYAKA / DÜZCE

25-26 Haziran 2022 Radyo Amatörleri Doğa Kampı Tilki Avı Yarışması


İlkini 2018 yılında Türkiye’de ilk defa yapılan Tilki Avı (Fox Hunter) Radyo Amatörleri Doğa Kampı Etkinlik alanında yapılacaktır.

Tilki Avı yarışmasının amacı, radyo amatörlerinin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve sosyal etkinlik oluşturulmasıdır.

Tilki Avı, belirli bir frekansta yayın yapan verici veya vericilerin yerlerinin tespit edilmesini kapsamaktadır. Yer tespiti için yarışmacılar el telsizi, yönlü anten ve zayıflatıcılar kullanarak kendi imkanları ile yarışma alanı çevresinde bulunan vericileri tespit edip bulmaları ile sonuçlanır.

Vericilerin özellikleri:
Aynı frekansta (433.xxxMhz 100mw) çalışan ve farklı yerde bulunan 2 adet verici olacak (Aynı frekans bilerek özellikle seçilmiştir). Vericiler belirli zaman aralığında farklı kodlarda CW göndereceklerdir.

Kurallar:
Yarışmacılar önceden (TA2LG) kayıt yaptıracaklar. Yarışma aynı anda başlayacak ve sadece kendileri yarışacaklardır. Yarışma için bir zaman sınırlaması yoktur. ilk önce vericiyi bulan ve verici üzerindeki parolayı yarışma komitesine telsiz ile bildiren birinci olacaktır. İkinci vericiyi bulan ve verici üzerindeki parolayı yarışma komitesine telsiz ile bildiren ikinci olacaktır.

Tilki avına katılacak arkadaşlar yanlarında bulundurmaları gereken en az ekipman listesi
1-El telsizi
2-El tipi UHF yönlü anten
3-Sinyal zayıflatıcı (Attenuator)

Ödüller:
Yarışma birincisini ve ikincisini sürpriz ödüller beklemektedir.
 

 

Gölyaka 15 Temmuz Şehitler Kültür Parkı Kamp Alanı